
Предстоящо: Годишна среща на Професионалната директорска общност за интеркултурно образование – 6-8 март 2025 г.
Годишната среща на Профеионалната директорска общност за интеркултурно образование ще се проведе от 6 до 8 март 2025 г. в Парк-хотел “Москва”, гр. София. В нея ще вземат участие директори от Мрежата “Всеки ученик ще бъде отличник”, включваща над 250 училища от цялата страна. В срещата ще участват също така Министърът на образованието и науката Красимир Вълчев, както и представители на Дирекция “Финанси” и Проект “Успех за теб” (tbc). Откриването ще бъде на 6 март от 14:00ч.
През предходните години провеждането на годишна директорска среща на Професионалната общност за интеркултурно образование се утвърди като форум за споделяне на натрупан успешен опит от училища в цялата страна, за планиране на конкретни образователни инициативи, насочени към намаляване на отпадането от училище и за политически дискусии с представители на МОН и др.
Цели на срещата:
- Запознаване с новостите, свързани с училищното образование. Обсъждане на наболели въпроси и проблеми и извеждане на конкретни предложения, които засягат образователните реформи;
- Създаване на среда за споделяне на добри практики и модели, насочени към решения на базата на натрупания опит; обсъждане състоянието на мрежата и възможността за по-ефективна подкрепа в настоящия контекст;
- Споделяне на предизвикателства и трудностите и възможни решения
Срещата ще започне на 6 март 2025 г. от 14.00 часа и ще приключи на 8 март 2025 г. Участие в нея могат ще вземат директори или зам. директори на училища от Мрежата “Всеки ученик ще бъде отличник”, координирана от Център “Амалипе”.
Срещата се реализира с подкрепата на
Тръст за социална алтернатива (ТСА) е неправителствена организация, чиято мисия е да се прекъсне порочния кръг на бедността чрез насърчаване на възможности, които помагат на най-непривилегированите граждани на България да постигнат образователен и икономически успех. ТСА подкрепя програми, които със своите почтеност, потенциал за разрастване и прозрачност спомагат за подобряване благосъстоянието на най-бедните хора в България, със специален фокус върху ромите.